Ankara piyano dersi

Tabiattaki tüm güzelliklerin davetine kemiksiz olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye başlangıçladığı senelerde tanışacakları değişik sanat aktivitelerinden olumlu olarak etkilendikleri açıktır. Bütün bu sanat dalları arasında hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziksel, bilişbaskın ve içtimai gelişimleri kucakin eğitimciler, erken yaşta edinilen müspet müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu ilinti, nene karnında süregelen tabii bir ilişkidir. Valide kalbinin ritmik atışlarını dokuz kamer boyunca dinleyen çağa, özellikle duyularının geliştiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bunların anlamlarına karşı romanesk bir bağ geliştirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri tanılamayabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylemiş olduği sakin melodileri, doğumundan sonra da tanılamadığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her tarımün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, nene ile çağa arasında yerleşmiş, müzikal bir romanesk rabıtdır. Aynı ölçüde nöbetlevseldir de; annenin, çocuğuna, dünyaın uyumak kucakin güvenli olduğunu belirtmesinin bir yoludur. Er dönemlerde, çağa – nene – moruk arasında kurulacak müzik bağı, ileride yaşayacakları romanesk ilişkileri sağlamlaştıracaktır. Bebeklikten çısoy çocuk, kendini sağlıklı bir yetişhınç meydana getirecek etkinliklerle fecirışırken, müziğe özel bir örutubet verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği bayıla bayıla ekler. Dış dünya ile ilişkilerinde müzik, onun kucakin yararlı bir iletişim kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her gün boşlama edilen sistemli ve kapsamı geniş müzik eğitimi, essah şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı kucakin, fiziksel ve ruhsal gelişimlerinde önemli bir destekten yoksun lafınmaktadır. Burada, hile bilimleri ve yabancı tat alma organı kabilinden derslerin çok önemli olduğunu bilici ve sanat etkinliklerinin çocuğu “derslerinden hileıkoyacağını” düşünen nene-babaların da, veri eksikliğinden meydana gelen hataları vardır. Musiki eğitiminin, uzun dönemde akademik başlangıçarı içerisindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç fasılaştırmaya belde verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir