Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, güçlü lisans eğitimini Itibar özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kuruluş düzında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye dalünde marka organizasyonu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk öğün önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise bünyelanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar terbiye dalünde aile olarak birçok markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En önemli ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, konuşma, ilmî alanlarda millî ve uluslararası etkin çhileışmalar yürüten KALKO, birçok futbol, basketbol bendeübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde alan aldığı Kocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yüzı aralık Türkiye’nin en önemli özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır yönetim kurulunda alan almaktadır.

KALKO, terbiye düzında yaptığı muvaffakiyetlı başlangıçimlerden dolayı birçok cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında terbiye düzında projeler yürütmektedir. Her yıl birçok öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile birlikte öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir