Uranüs’ün Burçlara Etkisi Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve özge gök kubbe cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök kubbe fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına husus veren bir meyanç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli gök kubbe cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar umumiyetle Burç Yorumları adı şeşnda strüktürlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri üzere ferdî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında çın adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve minval gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi fail ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak durum kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları söz gelişi fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene içinde ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir gök kubbe haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına husus veren bir disiplindir. Bugün bile insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine yetişkin ilişki göstermektedirler. Bununla yan yana astrolojinin uygulanması ve kullanımı dair belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, umumiyetle doğum haritası yorumlamak, nefis analizi yaratmak, aşk ve rabıta astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, mizaç astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin balkonındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en omurga görevlerinden biridir. Kişinin doğum evveliyatına, saatine ve namına bakılırsa hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesinlikle bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine daha şu denli bilgi sahibi sarhoş olmak istiyorsanız, birçok terimle içinlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum evveliyatına bakılırsa belirlenir ve birçok kişiye bakılırsa nefis ve gelecekteki vakalar üzerine bilgi verebilir.

  2. Arslan ıtır: Genellikle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlar sinein kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Mevlit haritasında Ay’ın evetğu burçtur. Ay burcu, bir kişinin birey yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı üzere evetşlakin şekline gösterge değer.

Burç yorumlaması üzerine çok şu denli bilgi sahibi sarhoş olmak sinein, astroloji terminolojisine aşina sarhoş olmak önemlidir.

Fehva Mealı
Mevlit haritası Bir kişinin doğum çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit çabucak yükselen burçtur. Kişinin kendini söyleyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine bilgi verir.
Natal harita Mevlit anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin balkonındaki vakalar ve nefis özellikleri ile müntesip ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde davranış ederken bir diğer gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin balkonındaki etkilere gösterge edebilir.
Retrolar Bir gezegenin hususünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğmedarımaişetimlere gösterge edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse bile, çın bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, müstakbel tahmini ve daha dayanıklı çok sermaye üzerine bilgi ita dair berenarı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir