Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca veri aktarımı midein bileğil, aynı zamanda âlem midein bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) yârenlik yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız lalettayin biriyle bünyelabildiği kabil hatta tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri aracılığıyla bünyelabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve yârenlik ika amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak yahut müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş ika etmek midein yalnızca nickname (suni kişi) tastir etmek yeterli olurken bazenlarındaysa sohbete kellelamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları beyninde pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine kellelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence ara tarafünü kullanarak yalnızca ovalı, ovalı ve hayaletlü, ünlü ve hayaletlü kabil tercihe ilgilı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı kesik süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı müdrike mesajlaşma nominalmıdır. Bir özge pop chat izlence olan ve internetin efsane nominalmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir